vivasan-poland   Wywiad z Thomasem Gottfriedem, prezydentem VIVASAN

Wywiad z prezesem VIVASAN -Thomas Göttfried
Wywiadowcą jest Peter Jørgensen, reżyser Vivasan.Dk.
5. Kwiecień 2014, Aarhus, Dania

– Thomas Göttfried, to wielka przyjemność spotkać cię w Danii.

Jesteś założycielem i prezesem jednej z najszybciej rozwijających się firm na świecie: VIVASAN.

 Co to są wyjątkowy rzeczy o Vivasanie i ich produktach?

 

– Dziękuję, że jestem tutaj w Danii i bardzo się cieszę, że mogę tu zostać.
 
Dzisiaj mamy nasze seminarium w Aarhus.
 
O tym jest chcę powiedzieć o Vivasanie
 
Najbardziej wyjątkowy w Vivasan: pierwszy – jesteśmy firmą z wieloma wysoko wykwalifikowanymi ludźmi w całej naszej strukturze – Pracujemy w marketingu bezpośrednim, jeśli potrafimy wypowiedzieć te słowa.
 
Drugim, i to jest najważniejsze, są nasze produkty.
 
Nasze produkty są bardzo skuteczne i są bardzo zdrowe dla ludzi.
 

W ciągu ostatnich 17 lat uzyskaliśmy bardzo dobre doświadczenia i wyniki. Ludzie są bardzo zadowoleni z produktów Vivasan.

– Vivasan jest bardzo dobrze znany z olejków eterycznych o wysokiej profesjonalnej jakości. Jaki jest powód wyjątkowej popularności olejków eterycznych?

 

– Olejki eteryczne są podstawą wszystkich naszych produktów. Mamy plantacje w Ameryce Południowej, w Brazylii i wiele roślin, które otrzymujemy stamtąd, lub z Francji i byłej Jugosławii.
 
Najważniejsze jest to, że olejki eteryczne są surowcem.
 
Olejki eteryczne są siłą natury i możesz używać jej jako olejków eterycznych lub możesz z niej korzystać również w naszych produktach. W przemyśle kosmetycznym lub w branży suplementów diety masz tylko dwie najważniejsze kwestie: surowiec i samą produkcję. Ale najważniejszy jest surowiec. Surowiec powinien być czysty. Surowcem mogą być ekstrakty, esencje lub oleje aromatyczne.
 
Wszystko to razem musi być wysokiej jakości. A jeśli surowiec jest wysokiej jakości, można założyć, że produkty mają wysoką jakość.
– Jakość produktów Vivasan jest bardzo wysoka. A jak zdołasz sprzedać te produkty po niższych cenach? Zwykle produkty wysokiej jakości mają bardzo wysokie ceny, kiedy idę do sklepów, ale Vivasan ma niższe ceny?
– To wyjątkowa firma Vivasan. Pierwszy to – jak już wyjaśniłem, mamy naszą plantację. Więc możemy kontrolować tam produkt. Zioła rosną i jak zrobić z tych ziół oleje i ekstrakty, czego potrzebujemy. Drugą kwestią jest to, że mamy własne fabryki w Szwajcarii. To bardzo ważne. Vivasan ma swoje własne fabryki w Szwajcarii.
 
Vivasan jest właścicielem trzech z nich w Szwajcarii. A to jest w naszej firmie. Następną kwestią jest, że sprzedajemy bezpośrednio konsumentowi. Mamy wielu specjalistów w Vivasan ponad 300 tysięcy na całym świecie i wielu konsumentów na całym świecie. Więc nie mamy między nimi hurtowni.
 
Produkujemy i dostarczamy bezpośrednio do konsumenta. Tak więc wiele etapów między produkcją a konsumentem nie ma w naszej firmie. Dzięki temu możemy sprzedawać produkty o wysokiej jakości o wiele tańsze niż w innych firmach.
– Ekonomiści przewidują, że w przyszłości jeszcze więcej firm skorzysta z tego rodzaju systemu marketingowego, który sprzedajesz bezpośrednio konsumentom. Czy uważasz, że stanowi to zagrożenie dla biznesu Vivasan, gdy inne firmy również używają tego samego rodzaju kanałów dystrybucji bezpośredniej?
– Nie, to jest dobre dla nas. Słuchaj, mamy ten system marketingu biznesowego od 17 lat i otrzymaliśmy wiele doświadczeń i wartości.
Nadejdzie czas, kiedy nikt nie będzie patrzył na firmy reklamowe. Lub w reklamie w telewizji lub reklamie w gazetach. A dzisiaj to fakt: ludzie, którzy wydają dużo pieniędzy, na przykład na masowym rynku, być może Red Bull lub Coca Cola, wydają dużo pieniędzy na reklamę w telewizji. Nie robią tego teraz. Sponsorują wydarzenia sportowe i tak dalej. Ponieważ ludzie nie lubią oglądać reklamy w telewizji. Wiesz, każdy to wie.
 
Nasz punkt lub nasz kierunek do biznesu jest trochę inny. Sprzedajemy bezpośrednio poprzez kontakty społeczne, sieci przez Internet, używamy internetu jako naszej platformy, nasi klienci mają bezpośredni dostęp do firmy, co oznacza, że ​​otrzymują informacje o naszej firmie i mają dostęp do naszej firmy.
 
Jestem prezesem firmy i każdego roku prowadzę wiele seminariów na całym świecie. Mieszkam w samolocie, a nie w domu. A to jest jeden rodzaj marketingu. Ludzie widzą mnie, ludzie mogą ze mną rozmawiać, mam bezpośrednią wiedzę o preferencjach klientów. Różni się od innych firm.
 
Vivasan jest firmą marketingową. I dlaczego nie boję się konkurentów: Bo każdy musi szukać swojej niszy. Każdy musi szukać swoich klientów, dla swoich konsumentów. Nie możesz sprzedać  każdemu. Ale każdy chce Vivasana, albo wszyscy chcą innej firmy. Musisz znaleźć tę niszę. Możesz to zrobić tylko w naszym marketingu bezpośrednim.
– Dzisiaj, podczas tego seminarium w Danii, porozmawiasz o systemie biznesowym Vivasan. Czy możesz krótko powiedzieć o czymś ważnym, o czym jest?
– Kiedy mówimy o naszej firmie: z jednej strony mamy naszych konsumentów, i widzę, że konsumenci są już z naszą firmą 1, 15 lub 16 lat, to znaczy, nie szukamy ludzi, którzy kupują jednorazowo produkt od nas, a potem zapominamy o nich. Nie, tego nie potrzebujemy.
 
Dbamy o ludzi. Ich nie naciskamy. To zrozumiałe. Jesteśmy uczciwą firmą. Znaleźli nas i rozmawiamy z nimi. I staramy się odpowiedzieć na wszystkie te pytania. Aby zrobić to w profesjonalny sposób, muszą mieć system biznesowy Vivasan. System biznesowy, który każdy rozumie, kto chce wziąć udział w naszej działalności.
 
Ponieważ Vivasan daje ludziom szansę. Okazja do zakupu produktu, do dobrego samopoczucia, do opieki zdrowotnej i tak dalej. Ale dajemy ludziom jeszcze jedną okazję do robienia interesów. Bez inwestycji. To jest najważniejsze. Ponieważ każdy myśli w marketingu bezpośrednim, ogólnie w biznesie, musi zainwestować dużo pieniędzy, a może ludzie mnie oszukają i tak dalej.
 
W Vivasan nie mamy tego problemu. Bez inwestycji. Jeśli chcesz wziąć udział w tym biznesie, to co musisz zrobić, to tylko słuchać i myśleć, czy to jest dla mnie sposób, w jaki chcę iść, czy jest to sposób, w którym zarabiam pieniądze. To jest decyzja ludzi. A system biznesowy to nic innego jak harmonogram, jak obraz, a na tym obrazie widać, jak trzeba działać, co trzeba zrobić i jakie kroki trzeba przejść, by odnieść sukces. Jest to instrukcja obsługi zapewniająca sukces. Myślę, że to najlepszy sposób, by powiedzieć.
– Jakie są główne powody popularności Vivasan, prawie na całym świecie, mam na myśli, Vivasan pracuje teraz w 28 krajach, są tysiące dystrybutorów, myślę, że miliony konsumentów i liczby idą w górę każdego roku. Jaki jest główny powód tego?
– Słuchaj, musisz być szczery. To jest pierwszy ważny punkt. Nigdy nie możesz sprzedać złego produktu. Produkt, który nie działa w ten sposób, co obiecujesz. Wiele firm zapomniało myśleć w ten sposób. To jest pierwszy.
 
Drugi krok: musisz być uczciwy wobec ludzi. Nie możesz obiecać ludziom złota, tak jak my w Austrii mówimy o złotych górach. Widzisz, robisz te kroki, a otrzymasz to czy tamto. I mogę ci to obiecać, a to mogę ci zagwarantować. I siebie, możesz zdecydować, czy chcę tego, czy nie chcę tego.
 
Oznacza to, że produkt i biznes muszą być uczciwe wobec partnerów biznesowych i musisz być uczciwy wobec swoich klientów. A jeśli konsumenci rozumieją: kupiłem ten produkt, otrzymuję ten efekt. Potem zaczynają mówić. W dobry sposób. Zaczynają rozmawiać z sąsiadami, z rodziną, z kimkolwiek, z przyjaciółmi. Zaczynają mówić. Za każdym razem, gdy mówią o czymś. A jeśli jesteś uczciwy, mówią o nas dobre rzeczy.
– Thomas, dziękuję za wyjaśnienia i doskonałe produkty.
Powodzenia i zdrowia dla ciebie.


Wprowadzenie do Vivasan:

Dowiedz się więcej o Vivasan zobacz wywiad z Vivasan prezydenta Thomas Göttfried: