Інтерв’ю з Томасом Готфрідом, президентом компанії Vivasan

Інтерв’юер- Пітер Йоргенсен, директор Vivasan.dk

5 квітня 2014, Орхус, Данія
Дякую.
Томасе Готфріде, дуже приємно зустрітися з вами в Данії.
Ви є засновником та президентом однієї з найбільших швидко зростаючих компаній у світі: Вівасан. В чому особливість компанії Вівасан і її продукції?

-В чому особливість…Дякую, я дуже радий перебувати в Данії. Сьогодні ми проведемо наш перший семінар в Орхусі.

Що я хочу сказати про Вівасан? В чому особливість Вівасан? Перш за все, ми є компанією з великою кількістю висококваліфікованих співробітників в цілому. Ми працюємо в системі прямого маркетингу, якщо можна так сказати.

По-друге, і найважливіше, це- наші продукти. Наші продукти- дуже ефективні і корисні для здоров’я. Протягом останніх 17 років ми набули певного досвіду і досягли хороших результатів. Люди дуже задоволені продукцією Вівасан.

– Вівасан добре відомий своїми ефірними оліями, визнаними за високу якість. Що є причиною особливої популярності ефірних олій Вівасан?

Ефірні олії, як ми знаємо, є основою всіх наших продуктів. У нас є плантації в Південній Америці, в Бразилії, і багато олій ми отримуємо звідти, або з Франції та колишньої Югославії.

Найголовніше-  це те, що ефірні олії є сировиною. Ефірні олії- є силою природи, і ви можете використовувати їх в чистому вигляді, як ефірні олії, або ви можете використовувати їх в наших продуктах теж. У косметичній промисловості або в  індустрії харчових добавок важливими є два аспекти: сировина і саме виробництво. Але сировина є найбільш важливим. Сировина має бути чистою. Сировиною можуть бути екстракти, есенції або ароматичні олії.

Все це разом повинно мати високу якість. І якщо сировина має високу якість, то можна припустити, що продукти також мають високу якість.

Я розумію, що продукти мають високу якість, але як вам тоді вдається продавати ці продукти за такими низькими цінами? Зазвичай, якісні продукти мають дуже високі ціни, коли я йду в магазин, але продукти Вівасан мають нижчі ціни?

– Так, це- особливість нашої компанії. По-перше, як я сказав, ми маємо свої власні плантації. Таким чином ми можемо контролювати продукт на цій стадії, а саме- вирощування рослин та методи видобування екстрактів та олій необхідних для виробництва. По друге, в нас є власні заводи в Швейцарії. І це- дуже важливо. Вівасан має власні заводи у Швейцарії. Нашій компанії належать 3 заводи в Швейцарії.

Наступним пунктом є те, що ми продаємо безпосередньо споживачеві. У нас є багато консультантів Вівасан: більше 300 тисяч по всьому світу, і багато споживачів у всьому світі. Таким чином, ми не займаємося гуртовою торгівлею. Ми виробляємо і постачаємо безпосередньо споживачеві. Так як багато ланок між виробництвом і споживачем в нашій компанії відсутні, тому ми можемо продавати продукцію високої якості набагато дешевше, ніж інші компанії.

– На ринку товарів, конкуруючих з продукцією Вівасан, багато компаній, та й економісти, прогнозують, що в майбутньому використання системи прямого маркетингу, коли ви продаєте безпосередньо споживачеві, буде поширюватися. Як ви думаєте, це становить загрозу бізнесу Вівасан?

Зовсім ні, це добре для нас. Подивіться, ми використовуємо цю систему маркетингу протягом 17 років, що все ще залишається новим і має цінність в наш час. Прийде час, коли ніхто не буде дивитися рекламні компанії. Чи то реклама на телебаченні, чи ж бо реклама в газетах. І сьогодні це факт. Компанії, які витрачають багато грошей на рекламу на телебаченні, наприклад, Red Bull або Coca-Cola. Вони все менше роблять це зараз. Вони спонсорують спортивні заходи і так далі. Тому що люди не люблять дивитись рекламу на телебаченні. Ви це знаєте, всі це знають. Наше бачення бізнесу зовсім інше.

Ми- компанія соціального маркетингу та соціальних мереж, ми використовуємо Інтернет в якості нашої платформи, щоб всі дистриб’ютори і споживачі навколо нас мали прямий доступ до нашої компанії, що означає кращу комунікацію між ланками компаніі. Я- президент компанії, і щороку я провожу багато семінарів по всьому світу. Я живу в літаку, а не вдома. І це також  є одним з видів маркетингу.

Люди можуть побачити мене, люди можуть спілкуватися зі мною, спілкуватися з нашими споживачами, і всім цим займається не якась інша маркетингова компанія. Вівасан є маркетинговою компанією. І чому я не боюся конкурентів, тому що кожен повинен шукати свою нішу. Кожен повинен шукати своїх клієнтів, своїх споживачів. Ви не можете продати всім. Хтось обирає Вівасан, а хтось- іншу компанію. Ви маєте знайти свою нішу. І це просто зробити за допомою нашої системи маркетингу.

Сьогодні на семінарі в Данії, ми будемо вивчати і говорити про бізнес-систему Вівасан. Чи можете ви коротко розповісти про що буде йти мова?

Коли ми говоримо про нашу компанію, з одного боку у нас є наші покупці, які купують нашу продукцію вже рік, 15 або 16 років. Це означає, що ми не шукаємо людей, які куплять наш продукт один раз, і тоді ми їх забудемо. Ні, це нам не потрібно. Ми піклуємося про людей. Ми не тиснемо на них. Це -важливо. Ми- чесна компанія. Вони знайшли нас, і ми говоримо з ними. Ми намагаємося відповісти на всі питання. Щоб займатися цим на професійному рівні, ми повинні мати бізнес-систему Вівасан. Бізнес-систему, яка є зрозумілою для кожного, хто хоче займатися нашим бізнесом.

Тому Вівасан дає людям можливість, можливість купити продукт, що гарантує добре почуття і є корисним для здоровя та  краси. До того ж ми даємо людям ще одну можливість: почати займатись бізнесом без інвестицій. Це- найголовніше. Тому що всі думають, що в сфері прямого маркетингу, та й в бізнесі загалом, вони повинні інвестувати багато грошей, і, можливо, люди обдурять мене і так далі. В Вівасан у нас немає цієї проблеми.

Не потрібно інвестицій. Якщо ви хочете зайнятись бізнесом, то- єдине, що ви повинні зробити, так це тільки послухати і подумати, чи ви хочете так заробляти гроші. Це- ваше рішення. І бізнес-система є не що інше, як графік, як схема, яка підказує, як ви повинні діяти, що ви повинні робити крок за кроком, щоб бути успішним. Це- підручник з інструкціями для досягнення успіху. Я думаю, що це- найкраще пояснення.

Я хотів би знати, які основні причини популярності Вівасан у світі? Вівасан зараз працює в 28 країнах, існують тисячі дистриб’юторів, я думаю, мільйони споживачів і цифри зростають щороку. У чому полягає основна причина успіху?

– Основне, треба залишатись чесним. Це- перша важлива умова. Ви ніколи не зможете продати поганий продукт. Продукт, що не є тим, що ви обіцяєте. Це- по-перше. Багато компаній забувають про це. По-друге, ви повинні бути чесним з людьми. Ви не можете обіцяти людям, як ми в Австрії говоримо, золоті гори. Все, що ви отримуєте, це- результат ваших дій. І це я можу обіцяти вам, і це я можу вам гарантувати. І ви самі вирішуєте, хочу я цього, чи ні. Тому, щодо продукту і ведення бізнесу, ви повинні бути чесними з вашими бізнес-партнерами, і ви повинні бути чесними з вашими покупцями. І якщо покупці розуміють: я купив цей продукт, я отримав цей ефект.

Тоді вони починають говорити. В хорошому сенсі. Вони починають говорити зі своїми сусідами, з родичами, з ким завгодно, зі своїми друзями. Вони починають говорити. І якщо ви чесні, тоді вони говорять добре про нас.

-Томасе, дякую за ваші пояснення і чудову продукцію.

Успіху і здоров’я Вам. Дякую.