estlIntervjuu Thomas Göttfriediga, President Vivasan

Küsitleja – Peter Jorgensen, direktor Vivasan.Dk

5. Aprill 2014, Aarhus, Denmark

– Aitäh.

Väga meeldiv on teid Taanis näha, Thomas Göttfried.
Te olete Vivasani asutaja ja president, mis on hetkel kõige kiiremini kasvav ettevõte maailmas.
Mis on nii erilist Vivasani toodetes ja Vivasanis endas?

– Tänan Teid, et mul avanes võimalus tulla Taani. Ma olen väga meeldivalt häälestatud.

Täna toimub Vivasani esimene seminar Aarhuses, Taanis.

Vivasani kohta tahaksin ma öelda, et kõige erilisem on, et  me oleme ülemaailmne ettevõte ning kvalifitseeritud inimesed moodustavad meie terve struktuuri. Me töötame nö. „otseturunduses“.

Teiseks, kõige tähtsamaks peame me oma tooteid, mis on väga effektiivsed ning tervisele kasulikud.

17 aasta jooksul oleme saanud mitmeid kogemusi, mis eelkõige puudutavad reaalseid tulemusi. Inimesed on rahul meie toodetega, mis annavad häid tulemusi.

– Vivasan on eelkõige tuttav eeterlikke õlide poolest, mis on toodetud kõrge kvaliteediga. Mis on selle põhjuseks, et just eeterlikud õlid on nii populaarsed?

Võib öelda, et eeterlikud õlid on Vivasani kõigi toodete aluseks. Meil on istandused Lõuna-Ameerikas, Brasiilias, samuti Prantsusmaal ning endises Jugoslaavias. Kõikidest eelnevalt nimetatud kohtadest saame me eeterlikke õlisi.

Eeterlik õli ongi kõige tähtsam tooraine meie jaoks.  See on looduse and ja jõud, õlisi saab kasutada puhtalt või toorainena toodetes.

Kosmeetikatööstuses või toidulisandite tööstuses on õlid samal ajal nii tooraine kui toodang ise. Tooraine on kõige olulisem. Mis on tegelikult tooraine? See võib olla ekstrakt, essents või aroomiõli. Kõik see kokku moodustab kõrge kvaliteedi. Ja kui tooraine on kvaliteetne, siis võib eeldada, et tooted on kõrge kvaliteediga.

Olen näinud, et tooted on kõrge kvaliteediga, kuidas te suudate müüa neid madalama hinnaga? Tavaliselt poest leiduvad kvaliteet-tooted on väga kallid, kuid Vivasan suudab pakkuda kvaliteetsed tooted madalama hinnaga.  

– Esiteks meil on oma istandus, nii me saame kontrollida tootmise protsessi. Vajalikest ürtidest tehakse õlisi ja erinevaid ekstrakte. Teiseks, meil on oma tehased Šveitsis, mis on väga oluline. Neid on tervelt kolm. Seeläbi, me saame müüa otse tarbijale. Meil on palju spetsialiste Vivasanis, üle 300.000 maailmas ning palju tarbijaid. Seega, me ei tegele hulgimüügiga, me toodame ja tarnime otse meie klientidele.  Oleme tootjad, et tarnivad otse tarbijale. Kogu selles protsessil pole nii palju etappe, seega suudame klientidele pakkuda odavamat hinda kui teised samalaadsed ettevõtted.

Turul eksisteerib palju erinevaid tooteid, mis on sarnased Vivasanile. Mitmed majandusteadlased prognoosivad, et paljud ettevõtted tahavad tulevikus hakata järgima otsemüüki tarbijatele. Kas sa näed selles ohtu Vivasanile?

– Vastupidi, see on hea. Meie turundussüsteem töötab juba 17 aastat. Oleme saanud palju kogemusi ja hea maine selles valdkonnas. On saabunud aeg, kus inimesed on väsinud reklaamidest televisioonis või ajalehes.

Täna on see muutuv asjaolu, ettevõtted nagu Red Bull ja Coca-Cola, kes traditsiooniliselt kulutasid palju raha reklaamile televisioonis, teevad seda juba vähem. Need ettevõtted on hakanud aina rohkem sponsoreerima spordiüritusi.

Vivasani struktuur on teist moodi üles ehitatud. Vivasan on sotsiaalse turunduse ettevõte, me kasutame sotsiaalseid kontakte, sealhulgas Interneti. Me kasutame Interneti meie platvormina, seega peamist informatsiooni saavad Vivasani turustajad ja tarbijad just seal.

Olles ise Vivasani president, igal aastal kulutan palju aega seminaridele erinevates riikides üle maailma. Ma elan lennukis, mitte kodus. Ja see on ka omamoodi turundus. Ma kohtun inimestega, kes saavad mulle jagada oma muresi ja ideid, kontsultandid saavad rääkida otse klientidega. Vivasan – see on turunduslik ettevõte.

Seeläbi ma ei karda konkurentsi, kuna iga ettevõte peab leidma oma niši. Iga ettevõte peab leidma oma kliente. Ettevõtted ei saa müüa kõikidele, igaühel on oma moodus kuidas töötada ja leida oma niši. Otsemüügi turunduskontseptsioon on selles plaanis üsna lihtne.

Täna, Taanis toimuvas seminaris räägite te Vivasani ärisüsteemist. Kas Te saate lühidalt öelda, millest tuleb juttu?

– Kui me räägime meie firmast, siis see on ühelt poolt ostjad, kes ostavad tooteid Vivasan juba üks või 15-16 aastat. Meil on püsikliente, mis on oluline. Me ei tegele inimeste otsimisega, kes ostavad üks kord ning seejärel unustavad meid. Ei, me ei vaja seda. Me hoolime oma ostjatest, me ei ründa neid. Vivasan on aus firma. Kui inimesed tulevad meie firmasse, me tegeleme nendega, püüame vastata kõikidele küsimustele. Et viia see läbi professionaalsel tasemel, peavad nad olema Vivasani ärisüsteemis. Ärisüsteem, millest saab aru igaüks, kes tahab osaleda meie äris.

Vivasan annab võimalusi. Võimalus osta odavaid tooteid, olla ilus ja terve.

Samuti me  anname inimestele võimaluse teha oma äri. Ilma investeeringuta! Null investeeringut! See on kõige tähtsam. Kuna paljud inimesed arvavad, et otsemüügi äris on vaja investeerida palju raha. Või arvatakse, et inimesed petavad. Vivasanis pole neid probleeme. Kui soovite osaleda äris, siis ainus asi, mida peab tegema, on lihtsalt kuulata, mõelda ja otsustada, kas soovite teenida raha sel viisil.

See on isiklik otsus. Ärisüsteemid on nagu erinevate punktide graafiline peegeldus, mille põhjal tuleb tegutseda, mida sa peaksid tegema ja milliseid meetmeid tuleks võtta, et olla edukas ja jõukas. Ärisüsteem – see on juhend edu saavutamiseks. Ma arvan, et see on parim viis seda seletada.

Kuidas Vivasan sai nii populaarseks?

Vivasan on esindatud 28 riigis, omab tuhandeid turustajad, miljonideid tarbijaid. Mis on teie edu saladus?

– Siin ma pean ütlema, et väga oluline on olla aus. See on esimene oluline punkt. Te ei tohiks kunagi müüa halba toodet. Paljud ettevõtted ei mõtle selle peale. See on esimene. Teine etapp: sa pead olema aus inimestega. Sa ei saa lubada inimestele nagu me Austrias ütleme: kuldseid mägesi. Kõik tulemused on saavutatud läbi tegevuse.

Ma võin teile seda garanteerida. Saate ise otsustada, kas te tahate või ei taha seda. See tähendab, et toode ja äri peavad olema laitmatud, mis samal ajal peaks olema aus oma äripartnerite ja  klientide suhtes. Kui ostja saab aru, et ostetud toode on andnud tulemusi, siis seda hakatakse jagama oma lähedastega. Ärkab suurem huvi Vivasani vastu.

– Thomas, tänan teid selgituste ja suurepäraste toodete eest.

Õnne ja tervist teile. Aitäh.